Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

16 marca 2022

Jeśli potrzebujesz zamówić 3D drukowanie, zajrzyj na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest kierowana głównie do pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, a także przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wykonanego w technologii PolyJet, DMLS, SLA, SLS, i FDM, może skorzystać z tej usługi zakładając, że nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie firmy znajduje się również strefa wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładne drukowanie 3D małych elementów

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do podmiotów albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk wygładzonej powierzchni, detali, wyrazistych konturów oraz bardzo cienkich ścianek.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne atuty tej techniki wydruku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz dokładność konturów.

FDM – druk 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek kosztów do jakości, jak również możliwość zastosowania filamentów w ogromnej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany w głównej mierze przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Z tej technologii druku korzystają firmy potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]