
Niechirurgiczne usunięcie blizny na głowie? To możliwe!
8 sierpnia 2022Tu znajdziesz więcej informacji o maskowaniu blizny na głowie.
Wielu osobom przeszkadzają bądź wpędzają w kompleksy blizny, które powstały na skórze w wyniku najróżniejszych przyczyn. Zakamuflowanie blizn na częściach ciała bez włosów nie jest łatwe, lecz na brodzie czy głowie problem rozwiąże mikropigmentacja.
Mikropigmentacja – blizny jakiego typu można tak zatuszować?
Skóra charakteryzuje się dużymi zdolnościami regeneracji i nierzadko jest w stanie odbudować się nawet po ciężkim urazie. Lecz jej odbudowa mało kiedy bywa kompletna. Po obrażeniu skóry w miejscu rany formuje się blizna, która często pozostaje widoczna do końca życia. Im poważniejsze obrażenia, tym wiesza szansa, że po wyleczeniu miejsce to w przyszłości będzie dostrzegalnie wyróżniać się na tle reszty skóry. Blizny powstają w wyniku oparzeń, obrażeń mechanicznych oraz różnorodnych chorób, a czasem wręcz są następstwem nieprawidłowego lub nie podjęcia leczenia zranionego obszaru skóry. Zbliznowacenia mogą objawiać się zwłóknieniem namacalnym w dotyku, ale bywają też tylko zmianą kolorystyczną na skórze. Jeśli na skutek obrażeń zniszczone zostaną mieszki włosowe, na tym fragmencie skóry przestaną odrastać później nowe włosy, co w przypadku szram na głowie czy na brodzie może spowodować u niektórych kompleksy na tym punkcie. W takich przypadkach można jednak zdecydować się na mikropigmentację blizn. Tym sposobem możliwe jest zamaskowanie blizn na głowie, w linii brwi czy w obrębie zarostu, które pojawiły się w wyniku poparzeń, uszkodzeń mechanicznych, jak również po nieprawidłowo przeprowadzonych przeszczepach włosów metodami STRIP i FUE.
Maskowanie blizn na głowie – ile zabiegów zwykle potrzeba?
Do mikropigmentacji medycznej można przystąpić tylko wtedy, gdy blizna jest zagojona. Przeważnie do zatuszowania blizny potrzebny jest jeden zabieg, aczkolwiek zdarzają się również blizny wymagające dwóch-trzech wizyt u linergisty (tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację). Trzeba podkreślić, że zabieg nie odtwarza włosów, ale przez umieszczanie pigmentu w płytszych warstwach skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się mało bądź w zasadzie całkiem niezauważalna. Jest to możliwe dlatego, że specjalista za każdym razem starannie dobiera kolor barwnika do naturalnego koloru włosów pacjenta poddającego się zabiegowi. W zależności od powierzchni skóry objętej zabiegiem, pojedyncza sesja mikropigmentacji blizny zabiera od sześćdziesięciu minut do nawet pięciu godzin. Pigment z biegiem czasu jest coraz to mniej intensywny aż w końcu zanika, wobec tego żeby odświeżyć pierwotny wygląd potrzebne są cykliczne zabiegi w interwałach kilku lat.
Kontakt z nami:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]