Pragniesz urządzić w firmie prawdziwą Wigilię? Zamów catering świąteczny

11 września 2021

Poznaj więcej szczegółów o cateringu świątecznym.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy głównie wraz z rodziną, ale imprezy świąteczne odbywają się również w firmach. Nieraz personel firmy aranżuje je sam, przynosząc własnoręcznie przygotowane smakołyki, jednakże w ogromnych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze jest efektywny. Aby zatem ułatwić sobie kwestię planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, tych w niewielkim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, zalecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Zupy, dania rybne, pierogi z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Niewątpliwie na wigilijnym stole musi być podanych jak najwięcej polskich świątecznych potraw. To zwłaszcza ryby, jak chrupiący filet z łososia bądź karpia, jak również zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo także zupa rybna. Na talerzach nie powinno brakować też uszek z kapustą i grzybami, które z reguły podawane są wraz z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki śledziowej bądź ryby po grecku. Trzeba także zatroszczyć się o pyszny specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy kutię z miodem, makowiec bądź lekki sernik.

Catering świąteczny w firmie – skonsultuj menu z załogą menu

Organizację Wigilii w firmie trzeba zainicjować z pewnym wyprzedzeniem. Należy ustalić termin wydarzenia oraz dopasować go do harmonogramu urlopów zespołu. Pozwala to ściślej określić potencjalną liczbę gości imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić trafną ilość porcji. Warto porozmawiać z zatrudnionymi o menu i wespół zdecydować się na te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest także to, aby ustalić czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które używane są w deserach, albo są w załodze firmy osoby, które nie jadają mięsa oraz ryb. Dla takich osób należy zamówić dania pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem posiłków świątecznych zbierają zlecenia przez większą cześć grudnia, ale nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Kontakt z nami:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]