Projekty wykonawcze i budowlane. Czym jeszcze zajmuje się architekt?

22 czerwca 2019

Dalsze informacje o pracy architekta Kraków - skieruj się tutaj

Budowa domu to z całą pewnością najważniejsza inwestycja dla każdego z nas. Należy zatem starannie to obmyślić i pamiętać o poradach fachowców. Największy wpływ na to, jakie efekty dadzą nasze działania, ma z pewnością projekt budynku. Mamy szansę co prawda kupić gotowy projekt, jednak chcąc zyskać gwarancję, że budynek okaże się taki jak chcieliśmy, warto skorzystać z usług architekta. Z uwagi na fakt, że wielu z nas nie wie, czym rzeczywiście się zajmuje, powinniśmy powiedzieć na ten temat parę zdań.

O czym pamiętać przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja spełni konkretne potrzeby, jest zależne szczególnie od wyników spotkania z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy przemyśleć, jakich cech spodziewamy się po wznoszonym domu i umieć opowiedzieć mu o tym. Należy również zaznajomić się z najważniejszymi ustawami na temat budownictwa – dzięki temu bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy jednak się denerwować, gdyż w przypadku wątpliwości możemy poprosić go o poradę.

Jakie dokumenty opracuje architekt?

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. To ten dokument będzie rozpatrzony przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą znaleźć się w nim technologie, na jakich będzie oparta nasza inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do znalezienia ekipy budowlanej oraz będzie niezbędny podczas odbioru inwestycji. Zawartość obu dokumentów określają specjalne przepisy.

Kontakt z nami:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]