Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

17 grudnia 2022

Potrzebujesz szczegółowych informacji o pełnej ofercie lokalu na komunie? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie oczekiwanym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, bowiem to często pierwsza rzeczywiście poważna zabawa rodzinna, na której dziecko jest świadome, iż wszystko skoncentrowane jest tylko na nim. Dlatego też rodzice starają się, żeby ten dzień pozostał na całe życie w jego pamięci.

Znaleźć salę na komunię czy urządzać imprezę w mieszkaniu?

Już przed etapem rozsyłki zaproszeń na komunię rodzice powinni wiedzieć czy poczęstują gości we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Poczęstunek dla gości w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wtedy, gdy organizujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji pierwszej komunii przeobraziły się w ostatnich czasach w duże eventy rodzinne, na które przyjeżdża czasem do kilkudziesięciu gości, w związku z tym zazwyczaj odbywają się w salach weselnych i restauracjach. Jeśli planujemy zarezerwować pojemną salę, trzeba zacząć poszukiwania lokalu, natychmiast jak będzie ustalona data sakramentu. W sezonie komunijnym dużą trudnością może okazać się również znalezienie dobrego dostawcy cateringu, toteż zalecamy wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przygotowaniu menu na komunię. Kluczowe jest też to, by lokal na komunię zlokalizowany był tak, aby transport wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale także odbywającą się później zabawę gości. Obyczajem są także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię powinna zatem oferować prześliczne, estetyczne pomieszczenia. Dodatkowym atutem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża liczba, polecamy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi grami.
Rzecz jasna, goście przyjęcia komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednakże nie będzie w negatywnie odbierane, jeżeli napiszemy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na pewne rodzaje upominków, przykładowo zabawkowe pistolety albo wartościową biżuterię.

Kontakt z nami:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]