Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

4 kwietnia 2024

Zleć regulację okien Warszawa na serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka ma być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – aby porządnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to istotne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednak również zapobiega wypaczeniom oraz defektom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokumentnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a wobec tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje kłopoty z zamykaniem okna lub działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wykluczyć.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednakże pojawiają się problemy z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, warto do tego wezwać zawodowców od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]