W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

3 stycznia 2020

Sporo śmieci nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy podczas różnego typu prac budowlanych i ogrodowych, opróżniania poddasza bądź piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia prac. Jak jednak go zamówić? Który z dostępnych typów kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i kubatura

Szukając kontenera, warto skupić się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość nawet kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również zdjęte panele podłogowe czy skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Szczecin czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera we wskazane miejsce. Kontener musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie czasie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do utylizacji.