Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

5 czerwca 2019

Oferta wynajmu szalunków Kraków w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Was przygotowaliśmy.

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, przede wszystkim składające się z metalu, sklejki laminowanej lub desek, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Stosuje się je do stawiania, kształtowania stosownego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji żelbetonowych lub betonowych. Służą one również do zabezpieczania dołów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. okien lub drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, schodów, nadproży i innych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji i wynajem szalunków

Deskowania, to także określenie szalunków, rozróżniamy ze względu na sposób ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, jak również elementy stosowane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na podpory, dźwigary i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Wiele firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest bardzo popularny głównie wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie dysponują własnymi systemami szalunkowymi.

Wypożyczalnia szalunków – czy warto?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich kupienie? Podmioty, które świadczą tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miastach, dysponują rozległym wachlarzem elementów konstrukcyjnych, a także proponują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także zdecydowanie przyspieszyć prace budowlane.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]