Wywóz śmieci – jak pozbyć się dużej ilości odpadów?

21 marca 2020

Prace w ogrodzie ,remont mieszkania, przebudowa bądź budowa domu, sprzątanie piwnicy albo strychu – co łączy te, na pierwszą myśl kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się duże ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, jeśli nie możemy przewieźć ich samodzielnie? W takich sytuacjach najlepiej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego wypełniony kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zorganizować przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to także najlepsza metoda na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, trawników czy parkingów.