Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

7 listopada 2019

Dalsze informacje o uszczelnianiu okien

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna chronią dom przed zimnem i wilgocią, jak również separują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym okresie ewentualne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]