filtry hepa h13

O przemysłowych oraz uniwersalnych filtrach powietrza

21 października 2020

Nie ma co się oszukiwać: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są kolejne komunikaty o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i dlatego też nadal poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, w szczególności w obiektach, w których utrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie ważne (przykładowo w salach operacyjnych).

Filtry mini-pleat mini-pleat – do domu i biur

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach instalowanych w budynkach mieszkalnych, urzędach czy biurowcach znakomicie zdadzą egzamin filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich kłopotem również większe zanieczyszczenia, jak roztocza, sierść zwierząt czy spaliny. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 trzeba sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę, która wyróżnia się ogromną odpornością na uszkodzenia i złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtracyjny ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, że filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 występują w wielu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – do stosowanie w przemyśle

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a solidna konstrukcja, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wodę, co umożliwia sprawną pracę w wymagających warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie powinno się zachować najwyższe standardy sterylności powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych w branży elektronicznej.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Kontakt z nami:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46