antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

Antena telewizyjna – co brać pod uwagę podczas kupna

13 maja 2020

W ogromnej większości domostw zobaczyć można odbiornik TV. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym gadżetem, należy zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sklepach znajdują się anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, a także pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się głównie łatwością montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, cechują się również świetną wytrzymałością na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duża oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy kupić. Należy pamiętać, że pod uwagę należy brać szereg uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można bez trudu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]