
Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty
22 lutego 2023Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz urządzenie do drenażu limfatycznego.
Presoterapia to forma masażu, której rolą jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz pompujące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta oraz punktu masażu.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez udziału fizjoterapeuty
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie używane są maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody urządzenie uciska kończynę, wspomagając tak krążenie limfy. Istnieje multum zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To m.in. zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia stała się też niezmiernie popularna wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.
Domowy sprzęt do masażu limfatycznego
Wiele opcji zastosowania aparatów do masażu limfatycznego przyczyniło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby często stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w domu, dzięki innowacyjnym urządzeniom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest masaż. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, dlatego bez trudu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.
Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być obowiązkowo omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne czy zaburzenia rytmu serca, które warto uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]