Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

25 listopada 2020

Więcej o shuttersami w salonie.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, tzw. shuttersy, kojarzą się przeważnie z domami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Jednakże ten element osłony okiennic można użyć także w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła docierającego do wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż rewelacyjnie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie przyjmuje się gości, jak również spędza się w nim większą część dnia. Z tego powodu powinno się zadbać, żeby ten pokój nie tylko zachwycający, ale jednocześnie komfortowy. Dowolność ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co umożliwia np. częściowe jego ściemnienie, jeśli staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy włączyć serial.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Swoboda regulacji wnikania światła do wnętrza jest z pewnością najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak również z innej przyczyny – za ich sprawą da się efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma jak wiadomo duży wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Poza tym takie okiennice skuteczniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich konserwacja jest niezwykle łatwa i trwa zaledwie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w pokoju dziecka, w kuchni oraz w łazience.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]