Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

14 września 2020

Szukasz kapsułek do Nespresso? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych miłośników. Obecnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele renomowanych firm.

Czy można nabyć zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Drugim znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Firenze, Roma, Trieste i Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty palonego drewna, czekolady czy suszonych owoców. Inni uznani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Crema czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza również rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Chocolate, Vanilla i Hazelnut.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą zwykle 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma obawy, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]