Drewniane meble i komplety ogrodowe – jakość, elegancja i wytrzymałość

6 czerwca 2022

Meble na taras drewniane zamówisz na rabwood.sklep.pl.

Meble, które ustawiamy w domu muszą być trwałe, piękne i komfortowe. Natomiast kompletnie odmiennie postrzegamy meble ogrodowe. Na naszych działkach i w ogrodach dominują plastikowo-metalowe stoły oraz krzesła. Lecz nic tak znakomicie nie pasuje do głębokiej zieleni naturalnego otoczenia jak wytrzymałe ogrodowe meble drewniane.

Komplet ogrodowy – podstawowe wyposażenie działki oraz ogrodu

Jeżeli mamy większą przestrzeń przed domem radzimy zaaranżować ją tak, by w letnie dni można było wygodnie odpoczywać a także jeść pod gołym niebem. Obowiązkowym wyposażeniem ogrodu czy działki jest więc zestaw mebli ogrodowych – spory stół wespół z kompletem siedzisk w ilości wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich ewentualnych gości. Jeżeli ogród jest na tyle rozległy, że wiedzie przez niego kilka ścieżek bądź uformowany w nim został kącik ze stawem, warto zdecydować się na ustawienie w tych punktach drewnianej ławki, na której można przysiąść bądź nawet się położyć i cieszyć się otaczającym nas spokojem. Ale nawet kiedy brak miejsca na rozstawienie kilkuelementowego kompletu ogrodowego, warto wygospodarować przestrzeń na 2-3 ogrodowe leżaki, które w dowolnej chwili można rozłożyć, aby zażyć relaksu.

Ogrodowe zestawy drewniane są solidne, ale wymagają troskliwej konserwacji

Drewniane są niesłychanie mocne, a jednocześnie znakomicie wyglądają zarówno ustawione w centrum zieleni, jak i jako meble balkonowe czy tarasowe. Drewno akcentuje rustykalny charakter otoczenia, lecz nie znaczy to, że komplety ogrodowe z drewna muszą być nudne i schematyczne. Drewno umożliwia ogromną personalizację. Meble można pomalować na rozmaite barwy pasujące do danej aranżacji przestrzeni. Łatwo również podkreślić ich naturalność – należy jedynie użyć dobrej jakości bejcy. W przeciwieństwie do swoich plastikowych odpowiedników, ogrodowe zestawy drewniane będą służyć przez lata, o ile ich właściciel będzie pamiętał o ich właściwej konserwacji. Jeśli meble będą cyklicznie olejowane i impregnowane według wytycznych producenta, złe warunki atmosferyczne będą mieć niewielki wpływ na ich zużycie. I co zapewne najistotniejsze dla osób dbających o środowisko – meble z drewna są najbardziej ekologiczną opcją, gdy mówimy o wyposażeniu działki. Nawet jeśli po czasie trzeba będzie je wyrzucić, jest to odpad biodegradowalny o małym niekorzystnym wpływie na otoczenie.

Kontakt z nami:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]