Dużo trenujesz? Rób to w odpowiednich butach sportowych

22 lutego 2021

Jeśli potrzebujesz butów sportowych, koniecznie sprawdź https://bit.ly/3aJGYcE.

Codzienny jogging, ćwiczenia w klubie fitness czy udział w grach zespołowych są argumentem, by należycie zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie można na dłuższą metę wykonywać w normalnych butach, dlatego tak kluczowe jest zakładanie obuwia sportowego.

Buty sportowe to lokata w zdrowie oraz lepsze wyniki sportowe

Większość z osób kojarzy obuwie sportowe przede wszystkim z komfortem ich użytkowania i ciekawym wyglądem. Nie dostrzegamy ich charakterystycznych właściwości, ale podświadomie wiemy, iż stopy czują się w takim obuwiu dobrze. Z tej przyczyny obuwie sportowe często wykorzystujemy też w trakcie pracy, w szczególności, jeśli wykonujemy fach, w którym codziennie stoi się albo chodzi – spostrzegamy je na nogach pracowników sklepów, pielęgniarek oraz nauczycieli. Lecz w przypadku sportowców zakładanie butów zaprojektowanych do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko osiągać lepsze wyniki, ale również zmniejszyć ryzyko możliwych kontuzji. Podeszwy obuwia do tenisa są przystosowane do ślizgania się po gliniastej i trawiastej nawierzchni kortów, buty do koszykówki ochraniają goleń i kostkę graczy od ewentualnych urazów w czasie skoków, korki piłkarskie zapewniają graczom przyczepność i umożliwiają natychmiastową zmianę pozycji zarówno na sztucznej, jak i naturalnej pokrywie boiska, podobnie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieg po parkiecie. Obuwie sportowe jest wobec tego lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Nie zastępuj obuwia sportowego zwykłymi tenisówkami!

Jeśli dla uprawianej przez nas dziedziny sportowej opracowano specjalne obuwie, nie należy zastępować go zwyczajnymi adidasami. Nawet tak prosta czynność jak bieganie w tanich butach z supermarketu w szeregu przypadków prowadzi do poważnych następstw zdrowotnych. Nie warto również oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wyższy koszt mają wpływ dekady poświęcone przez producentów na studia nad mechaniką konkretnego sportu oraz odkrycie technologii produkcji takich butów. Buty uszkodzone czy też noszące silne ślady zużycia, trzeba tak szybko jak to możliwe zamienić na nowe, jako że bez wątpienia nie spełnią one już swoich zadań, co również może przyczynić się do kontuzji podczas treningów.

Kontakt z nami:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]