Dwuskrzydłowe, ocieplane i na wymiar – drzwi zewnętrzne drewniane

22 maja 2020

Szukasz drzwi wejściowych drewnianych? Kliknij tutaj

Drzwi wejściowe pełnią wiele zadań – strzegą przed kradzieżą, oddzielają od harmidru dobiegającego z ulicy oraz ochraniają mieszkanie przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Czemu warto zainwestować w drewniane drzwi wejściowe? Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi wejściowe nie odkształcają się

Kupno drzwi zewnętrznych to jedna z najistotniejszych decyzji, które musi podjąć każdy właściciel mieszkania. Drewniane drzwi zewnętrzne już od dawna cieszą się ogromną popularnością, z uwagi na swoje właściwości oraz wytrzymałość. Drewno wygląda doskonale i można je wykończyć na sporo sposobów. Prawidłowo skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się energooszczędnością i mają niski współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, że opłaty za ogrzewanie nie są za wysokie, a mimo wszystko w pomieszczeniach panuje komfort cieplny. Kupując drzwi do domu trzeba rozważyć modele o przekroju 68 mm ewentualnie 92 mm. Szczególnym powodzeniem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna trójwarstwowo klejonego, za sprawą swoim parametrom – nie ulegają wypaczeniu i uszkodzeniom mechanicznym, więc rewelacyjnie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Współczesne drewniane drzwi wejściowe są wyposażone w najlepsze uszczelki.

Dwuskrzydłowe drzwi drewniane na wymiar

W sprzedaży można znaleźć też drzwi drewniane na wymiar, które są niezbędne w przypadku nienormatywnych otworów drzwiowych. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to oferta dla inwestorów, którzy kładą nacisk na nietuzinkowy design. Jeśli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, warto skorzystać z oferty producenta, który realizuje nietypowe projekty na zamówienie, a równocześnie daje długą gwarancję na swoje produkty. W drzwi drewniane można wstawić rewelacyjnie prezentujące się szyby, np. witrażowe. Zamawiający mogą też wybierać spośród wielu modeli szyldów. Oprócz walorów estetycznych, trzeba też zauważyć inne cechy, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Coraz częściej wyposaża się je w zabezpieczenia antywyważeniowe, w związku z tym są trudne do sforsowania. Zapewnia to domownikom wysoką ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne są wyposażone też wielopunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg aluminiowy bądź drewniany. By zabezpieczyć powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, do ich produkcji wykorzystuje się środki impregnujące wysokiej jakości.

Kontakt z nami:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]