Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

19 sierpnia 2020

Chcesz zamówić drukarkę 3D? Sprawdź cadxpert.pl

W asortymencie firmy CadXpert odnajdziesz tylko drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: MakerBot i FormLabs, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: FDM, PolyJet oraz SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zredukują wydatki na produkcję

Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania i instrumenty. Ocenia się, iż korzystając z drukarek 3D i pozostałych produktów Stratasys można obniżyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny nawet o 90%. Główne założenia pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych urządzeń i usług, jak również pomoc techniczna oraz merytoryczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to kolejny wiodący producent drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta marka na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak między innymi SLS i SLA. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w autorskiej, nowej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – charakteryzuje się prostą obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, jak również drobiazgowym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dzięki temu można otrzymać jednakowe makiety, co jest niezmiernie pożądane w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot dostarcza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie wykorzystywane w różnych branżach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany wydruk jest trwały oraz dokładny, a podczas procesu drukowania nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie tworzą się odkształcenia.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]