Grille ogrodowe – typy i przydatne akcesoria

28 czerwca 2020

Grill z przyjaciółmi to najpopularniejszy w Polsce sposób spędzania wolnego czasu. To głównie świetna możliwość spotkania się ze znajomymi, spróbowania grillowanych mięs, a także innych smakołyków. Przekonajmy się zatem, jakiego rodzaju grill ogrodowy dobrze sprawdza się do przygotowywania pysznych rarytasów.

Jaki grill ogrodowy są najlepszy?

Zasadniczy podział grilli ogrodowych to urządzenia mobilne i zabudowane. Zwłaszcza urządzenie pozwalające na jego przemieszczanie cieszy się ogromną popularnością pośród polskich grillowiczów, gdyż świetnie sprawdza się w przypadku niewielkich posesji. W zależności od rodzaju stosowanego „paliwa” mamy sprzęty zarówno prąd, na gaz, jak i na węgiel. Najczęściej wybierane w supermarketach i w autoryzowanych punktach sprzedaży są niewątpliwie ogrodowe grille stalowe. Wyprodukowane z odpornej na ogień stali, posiadają wiele rodzajów rusztów – dostępne są zazwyczaj w umiarkowanych cenach. Mięso grilluje się na nich bardzo szybko, a temperaturę możemy sprawdzać dzięki użytecznemu termometrowi. Miłośnicy grillowania uwielbiają grille na węgiel, bo nadają daniom wyjątkowy smak, jednakże ich obsługa wymaga od kucharza praktyki, żeby przygotowane na nich mięsa oraz warzywa nie były nadmiernie spieczone, a więc, żeby były zdrowsze.

Gdzie kupić grill ogrodowy?

Wielkim wzięciem cieszą się również grille gazowe, które są o wiele łatwiejsze pod względem obsługi. Do takiego grilla nie ma potrzeby dokładać węgla oraz męczyć się z jego rozpalaniem. Wszystko, co musimy zrobić, to ułożyć mięso na ruszcie, a następnie przekręcić kurek. Plusem sprzętu na gaz jest zdecydowanie to, iż szybciej się go czyści, gdyż w trakcie pieczenia dań nie wytwarza się popiół. Podobna cechę posiada grill elektryczny, który do przygotowania chrupiącego mięsa potrzebuje tylko podłączenia go do źródła zasilania. Niezależnie od tego jaki sprzęt planujemy nabyć, należy szukać go w autoryzowanym sklepie, w którym poza grillami najlepszych firm, otrzymamy też kompleksowe doradztwo ze strony sprzedawców.