Jak dopasować strój kąpielowy do sylwetki

Jak dopasować strój kąpielowy do sylwetki?

20 lipca 2021

Kształt sylwetki zależy od wielu czynników. Biodra mogą być różnej szerokości, biust może różnić się zarówno kształtem, jak i wielkością. Czy każdy kostium kąpielowy będzie pasował do każdej figury? Niestety nie. Niezależnie od kształtu ciała można dopasować do niego kostium kąpielowy dwuczęściowy. Na co zwrócić uwagę?

Do jakiej sylwetki pasuje strój kąpielowy dwuczęściowy?

Warto znać kilka zasad, aby wybrane stroje kąpielowe podkreślały atuty sylwetki i maskowały ewentualne niedoskonałości. Osoby wysokie i szczupłe najkorzystniej prezentować będą się w bogato zdobionych kostiumach. Niezależnie czy będą to falbanki, aplikacje czy duże, graficzne wzory, taki kostium będzie optycznie powiększał biust i poszerzał biodra. Posiadaczki takiej figury powinny zwrócić uwagę na staniki w kształcie trójkąta lub opaski. Majtki natomiast powinny być mocno wykrojone, dzięki czemu podkreślą długie nogi i wcięcie w talii. Natomiast panie o figurze gruszki, powinny wybierać strój dwuczęściowy o gładkim dole i ozdobnej górze. Dzięki czemu proporcje ciała zostaną wizualnie wyrównane. Nie należy jednak sięgać po bokserki, które poszerzają biodra. Posiadaczki sylwetki w kształcie jabłka powinny wybrać kostium z marszczeniem w przedniej części. Najlepiej sięgać po figi plażowe z wysokim stanem. Klepsydry najlepiej zrobią, podkreślając swoje proporcje. Można zrobić to majtkami z wysokim stanem oraz usztywnianym stanikiem.

Strój kąpielowy jednoczęściowy – jak wyglądać w nim dobrze?

Kostiumy jednoczęściowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wielu pań. Są one z pewnością wyjątkowo wygodne, można z łatwością zatuszować pewne mankamenty figury i dalej wyglądać stylowo. Niezależnie od sylwetki można zdecydować się na kostium jednoczęściowy. Warto jednak dobrze dopasować wzór, ilość ozdób oraz krój do sylwetki, tak aby maksymalnie podkreślić posiadane atuty. Niektóre panie zdecydują się na mocniej wycięte plecy, inne będą wolały podkreślić talię lub nogi. Ze względu na swoją budowę, w przypadku kostiumu jednoczęściowego kluczowe jest dobranie idealnego rozmiaru. W przeciwieństwie do dwuczęściowego kostiumu kąpielowego jednoczęściowy strój tak łatwo się nie dopasuje.

Eleganckie stroje kąpielowe na lato – co jest modne?

W nadchodzącym sezonie królować będą minimalistyczne kolory i bogato zdobione formy. Kostiumy będą mogły posiadać pojedyncze wzory, kontrastowe paski lub przestrzenne falbany. Dzięki dużej elastyczności oraz dowolności, podczas nadchodzącego lata każda kobieta z pewnością znajdzie model oraz kolorystykę zgodną z gustem i jednocześnie podkreślającą atuty sylwetki.

[artykuł partnerski]