akcesoria do alkoholu

Jakie akcesoria do alkoholu dla amatorów domowych trunków?

15 października 2022

Domowy wyrób alkoholi, niegdyś ogromnie popularny, dziś wraca do łask. Do poszukiwań popychają nas nie tylko względy finansowe (alkohole przyrządzane na własną rękę są znacznie tańsze niż te ze sklepu), ale także skłonność do eksperymentowania, możliwość wytworzenia trunków według własnych upodobań i satysfakcja jaką daje picie swoich alkoholi. Gros osób, które na własną rękę wyrabiają domowe napoje, wybiera cydr, wino, piwo lub nalewki, choć nie brakuje również amatorów tradycyjnego samogonu. Jednak bez względu na to, w których alkoholach się specjalizujemy, powinniśmy zaopatrzyć się w stosowne akcesoria.

Jakie akcesoria do alkoholu są najprzydatniejsze?

Produkcja alkoholu w domu jest niemożliwa bez akcesoriów i naczyń do fermentacji – odpowiednich balonów, rurek, korków czy pojemników. Poza tym do każdego rodzaju alkoholu potrzebne są inne akcesoria – dla wina jest to m.in. prasa do owoców, natomiast w przypadku piwa – chłodnice i kotły. Do rozlewania alkoholi nieodzowne są z kolei takie akcesoria jak kapslownica lub korkownica. Na tym jednakże lista potrzebnych akcesoriów się nie zamyka, bo butelki z napojami wypada odpowiednio oznakować.

Akcesoria do alkoholu – kapturki termokurczliwe i etykiety

Etykiety na bimber czy inne alkohole domowe możemy wykonać samemu. Dużo przyzwoiciej będą się jednakże prezentować butelki z zabezpieczającymi korek kapturkami i ozdobnymi etykietami na wódkę, które bez wstydu możemy wręczyć najbliższym w charakterze upominku albo zaserwować w trakcie towarzyskich imprez. Osobny rodzaj takich dodatków to etykiety weselne, które możemy przylepić nie tylko na własnych alkoholach, ale też tych kupionych w sklepie i zaakcentować tym samym charakter imprezy.

Kontakt z nami:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]