Kablówka jest poza Twoim zasięgiem? Pomyśl o antenie satelitarnej

13 grudnia 2020

Więcej o antenie satelitarnej na https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Większość z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania telewizor. Mimo tego, że wybieramy coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy czasami obejrzeć ciekawy serial bądź dokument w telewizji. Aby odbiór stacji telewizyjnej był możliwy, niezbędna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą dzisiaj można zakupić bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która potocznie określana bywa mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można w związku z tym odbierać nadal ogromnie popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez niektórych widzów w miejsce kablówki . Dzieje się tak dlatego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyliczyć można parę rodzajów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe oraz panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi cechami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Obecnie najczęściej użytkownicy wybierają jednak modele, których średnica wynosi od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia produkowane są tak, by nie niszczały w efekcie działania zmiennych czynników pogodowych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Wysokiej jakości antena SAT będzie nam służyła wiele lat.

Co obok anteny SAT jest wymagane do odbioru telewizji?

Antena satelitarna nie jest jedynym elementem koniecznym do tego, żeby bez problemu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy też zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy albo działający na osobnym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel koncentryczny.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]