Kilka słów o łańcuchach samochodowych

9 października 2019

Chcesz nabyć łańcuchy samochodowe? Sprawdź https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14

Łańcuchy samochodowe w dużej mierze poprawiają przyczepność samochodu w skrajnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, głównie na spadzistych podjazdach. W niektórych krajach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok (tak jest przykładowo w Bułgarii, Turcji i Norwegii), w innych natomiast są one niezbędną częścią wyposażenia auta jedynie w zimą (takie przepisy obowiązują na przykład we Włoszech, w Niemczech, Hiszpanii i Polsce). Jak jednak modele łańcuchów samochodowych można kupić?

Modele łańcuchów samochodowych

Łańcuchy samochodowe klasyfikujemy najczęściej mając na względzie ich przeznaczenie. Odróżniamy typy skonstruowane z myślą o stosowaniu w samochodach dostawczych, osobowych, terenowych i ciężarowych, jak również w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się też grubością i przekrojem ogniwa (przeważnie jest to kształt rombowy ukośny), mocowaniem, które musi być dopasowane do typu felgi oraz motywem zaplotu. Rozmaite są też materiały, z których produkuje się łańcuchy samochodowe. Współcześnie producenci stosują głównie stal tytanową bądź manganową.

Jazda z łańcuchami na koła

Montaż łańcuchów na koła wymaga pewnych umiejętności i początkowo może być przyczyną sporego stresu. Żeby go uniknąć, warto potrenować tę czynność w garażu bądź na placu manewrowym. Z kolei jazda z łańcuchami wymaga trochę innej techniki. Trzeba unikać buksowania kół, poruszania się po niezaśnieżonych drogach i przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę. Stosując łańcuchy na koła, trzeba też obowiązkowo kontrolować ich napięcie oraz ułożenie – w ten sposób unikniemy ich szybkiego zużycia i tym samym przedłużymy okres ich eksploatacji.

Kontakt z nami:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]