Klaser na monety – kolekcja numizmatów pod kontrolą

27 czerwca 2021

Zamów klaser na monety i banknoty.

Gromadzenie monet oraz banknotów to nie tylko radość ze znajdowania i kupna kolejnych eksponatów, ale też uczucie zadowolenia z ich katalogowania i oglądania. Zdobyte numizmaty winny wobec tego zostać umieszczone w praktycznych albumach lub klaserach, za pomocą których łatwo będzie można je podziwiać, a przy tym uchowa się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Albumy na monety – plusy wpinania i wypinania pojedynczych kart

numizmatów mają ogromny wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, aczkolwiek najbardziej popularne nieprzerwanie pozostają klasery. Dlaczego? W głównej mierze dlatego, że pozwalają na klasyfikację numizmatów danego typu. Pamiętajmy aczkolwiek, że niektóre albumy na monety nie mają wewnątrz kart i trzeba kupić je oddzielnie dobierając je do rozmiaru zbieranych monet bądź banknotów. Dowolność odczepiania oraz dopinania stron jest sporym ułatwieniem przy szeregowaniu eksponatów podług osobistego uznania – można przekładać je pomiędzy albumami bez konieczności wyjmowania pojedynczych okazów, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia banknotów lub zarysowania monet. Z drugiej strony, posiadając niezbyt okazałą kolekcję, w jednym albumie można ulokować monety o przeróżnych średnicach, trzeba tylko zakupić strony z pasującymi do nich przegródkami. Kolejną zaletą klaserów na monety jest to, iż zwykle są stylizowane na wygląd książek bądź albumów z fotografiami rodzinnymi, przez co łatwo skryć je w domowej biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego włamywacza.

Numizmaty w kapslach również schowasz w klaserach na monety

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, aby w kartach klaserów wykonanych z plastiku trzymać powszechniejsze monety, nie mające już stanu menniczego, gdyż nawet gruba folia z PCV nie gwarantuje numizmatom pełnej ochrony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Kosztowne monety w stanie menniczym albo te wybite z metali szlachetnych należy najpierw zabezpieczyć przez włożenie do plastikowego kapsla. Kapsel można później przechowywać w albumie, gdyż wielu producentów ma w asortymencie strony do klaserów, w które bez problemu można wsunąć monety w usztywnionych, papierowych holderach bądź w kapslach.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]