Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

8 marca 2020

Szukasz kontenera na odpady? Powinieneś odwiedzić ten adres

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak sporo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie materiały można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, zdemontowane elementy stolarki otworowej, a także zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w półpłynnych lub płynnych idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady znacznych gabarytów

Do składowania ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla firm transportowych i magazynów.

Kontakt z nami:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]