Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

14 września 2019

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zamówisz kontenery na odpady

Nie wszystkie śmieci powinny być wyrzucane do koszy na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które powstają w trakcie wszelkiego typu prac budowlanych i remontów, a także odrzutów przemysłowych. Muszą one zostać przetransportowane do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednakże wyniknąć komplikacje powiązane z składowaniem oraz przewozem odpadów. Aby się przed nimi ustrzec, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na odpady

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do gromadzenia oraz przewozu starych mebli, gruzu, opakowań i podobnych odpadów. Dodatkowo dostępne są też kontenery uszczelniane, które świetnie zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (m.in. tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są również wymagane w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak wióry metalowe, granulaty bądź trociny. Ich załadunek usprawnia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najmniej problematyczne w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla ekip sprzątających i przedsiębiorstw budowlanych

Odbiorcami usług producentów kontenerów na odpady są rozmaite firmy. Wśród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem piwnic i strychów, jak również wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się podmioty świadczące usługi wywózki gruzu oraz odpadów o niestandardowych gabarytach. Udostępniają je one swoim klientom, a po napełnieniu transportują do miejsca legalnego ich magazynowania lub recyklingu.

Kontakt z nami:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]