Korzyści ze spożywania soku z kiszonej kapusty i z buraków

22 listopada 2021

Zobacz, gdzie zamówić sok z kiszonej kapusty, wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan ponownie powróciły na nasze stoły. Do kapusty i ogórków dołączają także inne, dotychczas mniej popularne warzywa i owoce. Kiedy mówimy o zdrowotnych zaletach fermentowanego jedzenia nie można nie wspomnieć również o napojach takich jak kombucza, kefir albo rozmaitego typu soki i zakwasy z kwaszonych jarzyn. Głównie te ostatnie są godne uwagi – pozwalają łatwo i błyskawicznie dostarczyć naszemu ciału witaminy niezastąpione dla jego właściwego działania.

Jakie witaminy ma w sobie sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający sporo związków wpływających zbawiennie na nasze zdrowie. Najistotniejszym komponentem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za fermentację. Sok z buraków, kapusty czy pozostałych kiszonek to także wspaniałe źródło witamin. Godne uwagi jest w szczególności duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już filiżanka tych soków zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić z uwagi na obecność witamin z grupy B, witaminy E i K, a także wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonej kapusty – dlaczego warto go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, ze względu na obecność bakterii fermentacji mlekowej korzystnie wpływa na naszą odporność oraz pracę układu pokarmowego. Dodatkowo nagromadzenie witamin poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy depresji, szkorbutu i cukrzycy, jak również pomagają poradzić sobie z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny poza tym sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo wrzody dwunastnicy lub refluks. Wzmacniają one również apetyt i działają osłonowo w czasie kuracji antybiotykami i wzmagają apetyt.

Kontakt z nami:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]