Kosmetyki naturalne – poznaj ich atuty

24 lutego 2021

Kremy naturalne kupisz na houseofbeauty.com.pl/c/62-naturalne-kosmetyki.

W ostatnich latach nastąpiła moda na produkty naturalne i ekologiczne. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale także aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Kosmetyki naturalne – atuty

Produkty, które powstały z ekologicznie czystych roślin, cieszą się coraz większą popularnością. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne nie powodują alergii, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Pakowane są zazwyczaj w przyjazne środowisku opakowania, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Kosmetyki ekologiczne – składniki

podczas wytwarzania kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. arganowy, migdałowy czy macadamia, ale też rzadsze oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do fabrycznie wytwarzanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnej harmonii między niezbędnymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie kosmetyki naturalne można nabyć w Polsce?

Największym asortymentem szczycą się świetnie zaopatrzone sklepy internetowe. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może również zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, odżywki oraz inne kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]