Lekki i odporny na uszkodzenia mechaniczne – trapez na dach

28 sierpnia 2020

Chcesz nabyć blachy trapezowe? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Blachy trapezowe dachowe tworzą wytrzymałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być stosowane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się ostatnio bardzo popularny?

Blachy trapezowe – niedrogie a jednocześnie wytrzymałe pokrycie

Nazwa blach trapezowych czerpie od jego kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony także z uwagi na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie niosą za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej stosowana do kładzenia pokryć dachowych i może być idealną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową wytrzyma w dobrej kondycji przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką wytrzymałość na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można użyć blachy trapezowe?

Blacha trapezowa świetnie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Dobrze wygląda na budynkach z dachem o sporej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być także wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z rozmaitych powodów nie można stosować standardowych dachówek ceramicznych. Trapez na dach będzie również znakomicie prezentować się jako wykończenie składnic, wiat albo budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachowe dachową należy zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż materiał jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę kolorów blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, np. systemy rynnowe.

Kontakt z nami:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08