Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

2 listopada 2019

Szukasz listw podłogowych? Sprawdź www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, ale ich stylistyka ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają dolną część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający powód, by nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych surowców. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]