Ług, bejca i oleje do drewna – zabezpiecz meble profesjonalnymi środkami

19 marca 2020

Więcej o wosku do podłóg

Środki do impregnacji drewna to produkty wykorzystywane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy zabezpieczyć nimi meble?

Środki do pielęgnacji drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał nadający wnętrzu przytulnego charakteru. To surowiec często stosowany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (okładziny na schody, podłogi, balustrady). Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową oraz mnóstwo innych elementów. Natomiast preparaty wykorzystywane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im olśniewający blask, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Pieczołowicie skompilowane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, że parkiet jest w wyższym stopniu odporny na zużycie i uszkodzenia. Należy jednakże pamiętać, że drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]