Namioty magazynowe – ława rozbudowa powierzchni magazynowej

23 czerwca 2019

Rozwój prowadzonej działalności zwykle wiąże się z potrzebą zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić trudności, to mogą one pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa składów. Istnieją jednak skuteczne metpdy na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. Kiedy warto postawić na magazyny namiotowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczny magazyn namiotowy

By móc korzystać z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on posiadać stabilną konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem łączenia jej poszczególnych elementów. Szczególnie istotne okazują się właściwości materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być odporny na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, wiatru oraz śniegu. Przydatnym elementem wyposażenia jest także system zapobiegający skraplaniu się wody wewnątrz namiotu.

Namiot magazynowy – wymiary

Namioty magazynowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia dobór obiektu stosownego do potrzeb danej firmy. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można rozbudować bazę magazynową, łącząc wiele namiotów w jeden obiekt za pomocą specjalnego systemu.