Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

6 listopada 2020

Kup lampę solną.

Niewielkie dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce w naszych domach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po Polsce, a nieraz kupujemy impulsywnie, bowiem pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Sporadycznie jednakże są to rzeczy funkcjonalne – częściej służą jako zwyczajne ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże zrobić przedmioty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale również inne narzędzia.

Lampy solne są sprzedawane w 3 barwach

Lampy solne ładnie wyglądają i bez przeszkód można je dobrać do wystroju domu, bo kupimy je w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne niczym linie papilarne, bo nie ma kamieni o identycznym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie obrobioną, nieregularną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy parający się robieniem tych lamp, nadają im rozmaite formy, przykładowo piramidy albo kuli.

Skąd bierze się popularność lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy generowania ujemnych jonów, równoważących te wyzwalane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi jednostkom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie emitują te lampy, jest uspokajające i łagodne, więc rekomenduje się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność lub stres, bowiem z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Robi się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a duże bloki z soli stosuje się w aranżacji wnętrz oraz gastronomii.

Kontakt z nami:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]