Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

22 sierpnia 2020

Sprawdź, gdzie nabyć shuttersy

Urządzając pokój, z reguły nie poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle wybiera się tradycyjne rozwiązanie, a więc zasłony oraz firanki, które czasem łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Z czego produkowane są okiennice dekoracyjne typu shutters

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych poruszają się, tym samym można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu mieszkańców. Wytwarza się je z listw drewnianych, PCV, a także z płyt MDF. Okiennice ozdobne shutters montuje się przeważnie na oknach, jednak doskonale sprawdzą się też na drzwiach bądź w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach spotyka się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale każdy z nas zapewne widział je na ekranie telewizora bądź w kinie, bowiem tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w USA i w krajach śródziemnomorskich.

Dekoracyjne okiennice typu shutters dobrze komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko wspaniale się prezentują, ale mają także przydatne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować użycie padającego światła: latem hamować nagrzewanie się pokojów, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i da się je założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nader luksusowy wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Trzeba dodatkowo uwydatnić, że ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez pomocy łańcuszków, co właściciele psotnych psów i kotów lub rodzice małych dzieci, które mogłyby zaplątać się wystające łańcuszki, uznają z pewnością za kolejną zaletę.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]