podkłady higieniczne, podkłady medyczne

Podkłady jednorazowe – zastosowanie w medycynie

28 kwietnia 2020

Będące bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia wirusy, bakterie i grzyby znajdują się dosłownie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zakażenia panuje jednakże w punktach, w których często pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia mają kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi punktami są w szczególności wszelkiego rodzaju placówki służby zdrowia, gabinety kosmetyczne, studia tatuażu oraz salony spa. Żeby zmniejszyć groźbę przenoszenia bakterii i innych niebezpiecznych mikroorganizmów, używa się rozmaitych akcesoriów – poza rękawiczkami ochronnymi i środkami antybakteryjnymi są to w szczególności podkłady higieniczne.

Podkłady jednorazowe – ochrona przed drobnoustrojami i roztoczy

Wiele niebezpiecznych roztoczy i bakterii rozprzestrzenia się poprzez zetknięcie się skóry z zakażonym przedmiotem, dotykanym wcześniej przez osoby zarażone. Aby zminimalizować niebezpieczeństwo migracji bakterii w gabinetach i salonach urody, stosuje się podkłady higieniczne. Z reguły są one wykonane z celulozy lub pokrewnych tworzyw i tworzą efektywną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je m.in. na fotele dentystyczne i ginekologiczne, stoły zabiegowe bądź sprzęt rehabilitacyjny.

Podkłady higieniczne – użyj w ogólnodostępnym WC

Największe niebezpieczeństwo roznoszenia się zakażeń skórnych powodowanych przez mikroorganizmy jest tam, gdzie z potencjalnie zakażoną powierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się choroby redukują podkłady jednorazowe przeznaczone do wykładania na deskach klozetowych. Ich użycie jest zalecane we wszystkich obiektach, w których toaleta jest ogólnodostępna – na przykład w biurach, sklepach, placówkach oświaty lub punktach usługowych.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]