Pomysły na zastosowanie rolet dzień i noc

16 sierpnia 2019

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które lubią kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. Jest to też doskonały pomysł na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka lub sypialni, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków o różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Właściwie dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie poziomu światła lub zaciemnienia, chociażby w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się również w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoratywną. Rozbudowana kolorystyka i nowoczesne wzornictwo powodują, że wnętrze może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeżeli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.