profesjonalne mopy do mycia podłóg, mopy do mycia podłóg

Profesjonalne mopy do mycia podłóg – warto je mieć

25 stycznia 2020

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – potrzebne są do tego mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli idzie o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. W takich przypadkach warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłóg?

Cechy wydajnych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Należy też mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej czyszczą ubrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów do podłóg

Sam mop to za mało, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć podłogi. Niemal równie istotne są też dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza mycie podłóg. W czasie czyszczenia większych powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]