Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

8 grudnia 2019

Jeśli potrzebujesz kapsułek kawy do ekspresu, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y9mqgq3h

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go z reguły w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko i wygodnie.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie przygotowaną wybieramy się na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki z kawą? W zasadzie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podstawienie filiżanki lub kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to też nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kafeterii, jest to często ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Współcześnie do większości wziętych systemów, m.in. Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić kompatybilne kapsułki.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]