Środki do dezynfekcji – rodzaje i zastosowanie

27 lipca 2019

Jeśli szukasz preparatu do dezynfekcji rąk, koniecznie odwiedź ten adres

Aż pięć milionów komórek drobnoustrojów może bytować na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach przenoszą się pasożyty, wirusy i bakterie powodujące poważne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Zwykle to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie użycie dużo efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – szpitalach, gabinetach dentystycznych i przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przyrządzaniu potraw z mleka, jajek czy mięsa (przede wszystkim drobiowego), ponieważ te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują również pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]