Urządzasz salon? Dowiedz się, jak wybrać stolik kawowy

9 października 2020

Odpowiedni stolik kawowy musi być funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Należy także mieć na uwadze, że jest to ciekawy element aranżacji pokoju dziennego. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród licznych typów stolików. Jaki jednakże będzie najbardziej odpowiedni?

Jak kupić odpowiedni stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika wypada wziąć pod uwagę parę kwestii. Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy w trakcie picia kawy czytamy np. książki lub gazetę? W jakim stylu jest utrzymane wnętrze salonu? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może pomóc nam w podjęciu decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem uda się nie tylko dobrze wykorzystać niedużą przestrzeń wnętrza, ale także bez wysiłku utrzymać w nim porządek. Można rozważyć też zakup modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, warto zastanowić się nad kupnem stolika z owalnym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Kreatywnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno wygodne, jak i pięknie się prezentują.

Powodzeniem cieszą się też stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, żeby wsuwać je pod siebie. Oprócz tego stoliki o kształcie plastra miodu można swobodnie łączyć z większą liczbą modułów. Z kolei tym, którzy lubią pijać kawę z gośćmi, rekomenduje się ławy lub stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik z owalnym blatem będzie idealnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to warto rozważyć kupno stolika z używanych materiałów, np. wykonanego z europalet. Niebanalną alternatywą jest użycie drewnianego pieńka bądź odnowionego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Stolik do kawy powinien znajdować się na wysokości siedziska, to znaczy ok. 50 cm. Jeśli planujemy umieścić go z boku sofy, to dla komfortu użytkownika musi sięgać do podłokietnika.