Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

24 maja 2019

Kup środki do dezynfekcji powierzchni

Profesjonalne środki do dezynfekcji pozwalają utrzymać czystość różnych powierzchni. Gdzie są stosowane i jak działają? Kiedy warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich zawartość

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników mogących działać negatywnie na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków odkażających z reguły znajdziemy alkohol, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, chlor, nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, a także dużo innych komponentów. Do najczęściej używanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, żele, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych) oraz płyny w sprayu.

Środki do dezynfekcji – przeznaczenie

Środki antyseptyczne używane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, podłóg, znajdują także zastosowanie przy myciu krajalnic, sztućców, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]